Служба автомобільних доріг
у Харківській області

» Прес-центр » новини » Прояв вандалізму на дорогах Харківської області. Злочинці затримані дорожниками

Прояв вандалізму на дорогах Харківської області. Злочинці затримані дорожниками

Служба автомобільних доріг у Харківській області та ДП "Харківський облавтодор", як підрядник, що здійснює експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування у Харківській області в межах фінансування з державного бюджету доведеного Державним агентством автомобільних доріг України здійснюють заходи з забезпечення безпечних та комфортних умов руху учасників дорожнього руху.  Але вандалізм, істотно ускладнює роботу дорожників.

23 травня, працівники Нововодолазького ДЕП під час робіт з експлуатаційного утримання, виявили відсутність металевого бар'єрного огородження. За палаючими слідами, в пошуках залишків огорожі на узбіччі (лісопосадці), працівниками Нововодолазького ДЕП були виявлені і спіймані група людей, які неподалік розрізали металеву огорожу для легкості перевезення в автомобілі. Дорожники затримали злочинців і передали правоохоронним органам. Слідство триває...

Крадіжку встановлено на автомобільній дорозі М-29 Харків-Красноград-Перещепине км 67, неподалік с. Хрестище Красноградського району. Було розкручено 9 листів бар'єрного огородження 36 п.м, затримано 2 особи.

Нагадуємо, що протягом 2017 року працівниками дорожніх підприємств при проведені оглядів автомобільних доріг загального користування були зафіксовані чисельні факти зникнення, крадіжки елементів дорожньої обстановки ( металевих бар’єрних та перильних огороджень на мостах та шляхопроводах, дорожніх знаків, стояків та інших металевих елементів). У наслідок цього у 2017 році дорожньому господарству Харківської області нанесено збитків близько 700 тис. грн. Найбільше фактів зникнення елементів дорожньої обстановки у минулому році виникло у Балаклійському районі - 7, Красноградському районі - 4, Харківсьокму районі - 4, Нововодолазькому районі - 3, Краснокутському районі -2, Печенізькому районі -2, Дворічанському районі - 2 .

У всіх випадках Філіями ДП "Харківський облавтодор" були направлені відповідні заяви до відділів ГУ Національної поліції в Харківській області, але до теперішнього часу винні не встановлені. На сьогодні тільки у Краснокутському районі поліцейськими затримано місцевого жителя, який викрав дорожні знаки.

Хочеться підкреслити, що заміна зіпсованих знаків та встановлення бар’єрної огорожі - це додаткові витрати бюджету, які могли бути спрямовані на інші заходи щодо забезпечення безпеки на дорогах.

Слід зазначити, що скоєння цих злочинів не могли бути не поміченим учасниками дорожнього руху. Вражає той факт, що попри постійні заклики Служби автодоріг не вчиняти актів вандалізму, зловмисники продовжують нахабно нівечити дорожнє обладнання тим самим наражаючи на небезпеку інших користувачів доріг. Обурює й байдужість та безвідповідальність тих, хто стає свідками таких злодіянь та замовчує ці події. Адже якби було вчасно повідомлено у відповідні органи реагування, зловмисники були б спіймані на гарячому і покарані з відповідним відшкодуванням нанесених збитків.

Служба автомобільних доріг у Харківській області звертається до всіх свідомих громадян з проханням бережно ставитися до державного майна та дорожнього обладнання, адже від наявності знаків чи бар´єрного огородження залежить не лише безпека руху автомобілістів та пішоходів, а деколи навіть життя. Тому якщо ви стали свідками скоєння актів вандалізму – не будьте байдужими, невідкладно повідомляйте про це підрозділам нацполіції, та зателефонуйте за номером диспетчера 336-77-00  при Службі автомобільних доріг області.

Пам’ятайте, непоодинокі випадки крадіжок і пошкоджень дорожніх знаків караються Законом!

 

Прес- служба САД у Харківській області