Служба автомобільних доріг
у Харківській області

» Прес-центр » новини » Начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області проінспектував хід робіт на дорозі Харків-Охтирка

Начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області проінспектував хід робіт на дорозі Харків-Охтирка

Під час інспектування ходу робіт на дорозі Харків-Охтирка, начальник Служби автомобільних доріг у Харківській області Євген Зражевець розповів, що ремонт цієї дороги розпочався у 2016 році. Тоді привели до ладу 16 км дорожнього покриття. У 2017 році зробили ще 18 км дороги. Цього року планують завершити ремонт усієї траси, загальна протяжність якої 81,7 км.

«За 62 роки - з моменту будівництва траси – дорогу жодного разу капітально не ремонтували. Останніми роками вона зовсім вийшла з ладу, стала непроїзною. Від автокористувачів було надзвичайно багато скарг. Ремонт дороги – головний пріоритет у нашій роботі, - зазначив начальник Служби. - За дорученням Президента України Петра Порошенка ця дорога була включена до плану ремонту. І цього року ми доведемо стан дороги до європейських стандартів. Буде відновлена основа на 18 км траси, де зовсім було все зруйновано.  Також влаштуємо 2 шари асфальтобетону.  Це перша дорога, яка буде зроблена у повному обсязі й, фактично, в найстисліші терміни. Планується цього року зробити всі 81,7 км у двох шарах із заїзними карманами, з розміткою (і горизонтальною, і вертикальною), з інформаційними знаками, з усією обстановкою, яка робить безпечним і комфортним проїзд».

У 2018 році роботи на дорозі стартували з 24 квітня – розпочалося  укладання асфальтобетону. Вже укладено 15 км нового асфальтобетону, відновлено 6 км основи. Найбільша частина дороги – 52 км - розташована в Богодухівському районі. Зараз активна робота триває на ділянці, що була найбільш зруйнованою, - між населеними пунктами  Губарівка та Куп’єваха.
«Щоденно працює 50 одиниць техніки та 100 робітників. На під’їзді знаходиться додаткова техніка, яка буде виставлена для укріплення узбіч. Ми нарощуємо темпи щодня», - розповів Євген Зражевець.

«Дорогу Харків - Охтирка місцеві жителі тепер називають «президентською». Люди чекали цього ремонту десятиліттями, - відзначив голова Богодухівської РДА Володимир Шаров. - Останнім часом тут взагалі неможливо було проїхати. А цією трасою  їздять і шкільні автобуси, й маршрутки, й сільськогосподарська техніка. Тому ця дорога була вкрай необхідна. Душа радіє з того, що нарешті її приводять до ладу, що нарешті почалися роботи, які потрібно було проводити ще 20 - 30 років тому».

За підрахунками фахівців, інтенсивність автомобільного руху на дорозі Харків – Охтирка складає 20 тисяч авто на добу.

 

Прес-служба САД у Харківській області